Megjelent a Fastfetch 2.45 új platformok támogatásával és testreszabható logómegjelenítéssel

4/10
A kiadás biztosítja, hogy a szoftver jobban működjön más
platformokon vagy operációs rendszereken.

A Fastfetch legújabb, 2.45-ös kiadása számos új platformspecifikus képességgel bővült, különösen az Android, BSD és Linux rendszerek felhasználói számára. Az Androidon futó eszközök esetében immár felismeri a OnePlus készülékek marketingnevét, így a felhasználók nem generikus hardverazonosítókkal, hanem a gyártói márkanevekkel találkoznak a kimenetben. A Linux rendszereken bővült a támogatott GPU-gyártók köre, ezzel pontosabb hardverazonosítást kínálva. Az ablakkezelők terén is fejlődés történt: a Fastfetch mostantól a CTWM, FVWM és I3 környezetek verzióját is képes felismerni, míg BSD rendszereken, például FreeBSD-n már a KDE asztali környezet verzióját is helyesen jelzi.

Megjelent a Fastfetch 2.45 új platformok támogatásával és testreszabható logómegjelenítéssel

Új testreszabási lehetőségek és logómegjelenítés

A 2.45-ös verzióban bevezetett új konfigurációs lehetőség révén a Fastfetch mostantól képes futtatható parancsok kimenetét logóként megjeleníteni, ehhez a JSONC formátumú beállításfájlban a „logo” blokkban a „type”: „command-raw” opció használható. Ez különösen hasznos olyan külső programok integrálásánál, mint a pokeget, amely például Pokémon-karaktereket jelenít meg véletlenszerűen. A shellből futtatva a pokeget random --hide-name | fastfetch --file-raw - parancssorral valós idejű, dinamikus logó is megvalósítható.

Fejlesztések DragonFly BSD rendszeren

A BSD rendszerek felhasználói számára is tartogat újdonságokat ez a kiadás. DragonFly BSD alatt a Fastfetch képes kiolvasni az SMBIOS adatokat a /dev/mem eszközből, amennyiben az eszköz legacy BIOS-t használ. Emellett immár támogatott a cserehely (swap) használatának kimutatása is, valamint bevezetésre került a --swap-separate opció, amely a swap eszközöket külön sorokban, részletezve jeleníti meg, nem pedig egy összesített formában.

Hibajavítások és logóbővítések

A kiadás során több kisebb, de zavaró hibát is javítottak. Megoldották például a MacBook Air géptípus helytelen felismerését, valamint azt a problémát, amely miatt az SSHFS csatolási pontokat a rendszer korábban figyelmen kívül hagyta. Javításra került a DNF csomagkezelőt használó rendszerek esetében a telepített csomagok számának hibás megjelenítése is. A vizuális megjelenítés is gazdagodott: új logók érkeztek a Starry Linux és a rhel_small rendszerekhez, valamint frissült a Void Linux színsémája, új variánsként pedig megjelent a void2. Emellett a Xenia Linux logója is frissítésen esett át.

További információkért tekintsd meg a változási naplót. A terminálalkalmazás a legtöbb Linux disztribúció csomagtárolóiban megtalálható. A telepítéshez keresd meg a „fastfetch” csomagot a csomagkezelődben, majd telepítsd onnan.