Az új MX Linux megérkezett a Linux 6.8 kernellel

Az MX Linux csapata ma bejelentette az MX Linux 23.3 kiadását és általános elérhetőségét. Ez a Debian-alapú disztribúció legújabb MX Linux 23 „Libretto” sorozatának harmadik stabil frissítése, amely Xfce, KDE Plasma és Fluxbox kiadásokkal, valamint egy Raspberry Pi kiadással érhető el.

Az új MX Linux megérkezett a Linux 6.8 kernellel

Az MX Linux 23.3 négy hónappal az MX Linux 23.2 után érkezett, és a Debian GNU/Linux 12.5 „Bookworm” operációs rendszeren alapul. Ez azt jelenti, hogy a legtöbb csomagot, beleértve a hosszú távon támogatott Linux 6.1 LTS kernelt is, frissítették a Debian Bookworm tárolóinak verzióira.

Ahogy várható volt, az MX Linux 23.3 AHS (Advanced Hardware Support) kiadása újabb kernellel érkezik, nevezetesen a Linux kernel 6.8.9-el, ami hasznos lehet azoknak, akik hardverproblémákat tapasztaltak a Linux kernel 6.1 LTS-el. A Linux 6.8.9 kernel a Liquorix változatban érhető el.

Az MX Linux 23.3 egyéb figyelemre méltó változásai közé tartozik a zstd tömörítési lehetőség az élő-remaster (antiX élő rendszer) számára, frissített OEM telepítő mód, amely lehetővé teszi a felhasználók számára a rendszer nyelvének kiválasztását a telepítés megkezdése előtt, és egy új MX Locale funkció, amely lehetővé teszi az összes manuális csomag eltávolítását a jelenlegi alapértelmezett rendszer nyelv kivételével.

Ezzel a kiadással mostantól a systemd init rendszer használható az élő rendszerben kezdetleges módon az init=/lib/systemd/systemd boot kóddal. Ezen kívül a kézikönyvet frissítették és nyelvspecifikus csomagokra osztották, illetve sok nyelv kapott frissítéseket.

Az MX Linux Raspberry Pi kiadást is frissítették, így mostmár tartalmazza az MX Linux és a Raspberry Pi OS tárolók legújabb csomagjait. Az MX Linux 23.3 az Xfce, KDE Plasma és Fluxbox kiadásokként érhető el a kiadási megjegyzések oldaláról.

Természetesen a meglévő MX Linux 23 felhasználóknak csak frissíteniük kell telepítéseiket a sudo apt update && sudo apt full-upgrade parancsok futtatásával a Terminál alkalmazásban, vagy grafikus csomagkezelő, például a Synaptic használatával.