Megérkezett a RescueZilla 2.5 verziója

A Rescuezilla 2.5 megjelent, mely egy Ubuntu alapú Rendszer-visszaállítási disztribúció legfrissebb stabil verziója, amely a népszerű Clonezilla nyílt forráskódú lemez-képalkotó/klónozási szoftverre épül.

A Rescuezilla 2.5 kiadása kicsivel több mint 9 hónappal a Rescuezilla 2.4 után érkezik, és a Canonical legújabb Ubuntu 24.04 LTS (Noble Numbat) operációs rendszer-sorozatán alapul. A felhasználók számára a legjobb hardvertámogatás biztosítása érdekében a Rescuezilla fejlesztői biztosítanak verziókat az Ubuntu 23.10 (Mantic Minotaur) és Ubuntu 23.04 (Lunar Lobster) sorozatra alapozva is.

A Rescuezilla 2.5 frissített komponenseket is tartalmaz, például a legújabb Partclone 0.3.27 biztonsági mentési segédprogramot, amely javítja a Btrfs fájlrendszerekkel kapcsolatos problémákat, mivel támogatja a Btrfs 6.3.3-at, és új mechanizmust ad hozzá, amely megakadályozza a laptopokat, hogy alvó üzemmódba kerüljenek egy visszaállítási művelet közben, ha a fedél le van csukva.

Ezen kiadásban kísérleti parancssoros felületet (CLI) is bevezettek. Azonban a fejlesztők megjegyzik, hogy a Rescuezilla 2.5-öt instabilnak tekintik, csak a Clonezilla és a Rescuezilla által létrehozott képeket támogatja, és csak biztonsági mentési, ellenőrzési, visszaállítási és klónozási műveleteket támogat.

Ezenkívül ez a kiadás javítja a Linux MD RAID eszközök MBR partíciós táblákkal történő biztonsági mentését, javítja a visszaállítási és klónozási műveleteket, amikor a Rescuezilla portugál nyelvre van beállítva, és hozzáad egy megoldást egy kis felhasználói csoportnak a hashdeep csomag telepítésével.

Ezzel a kiadással a Rescuezilla mostantól folytatja a képszkennelést egy hiba után, így a releváns mappákra vonatkozó engedély megtagadása figyelmeztetések már nem akadályozzák meg a műveletet a képlista feltöltésében. Emellett a Rescuezilla be lett integrálva az automatizált integrációs tesztelési szkriptekbe, hogy lehetővé tegye a gyorsabb projekt iterációt.

Tekintsd meg a projekt GitHub oldalának kiadási megjegyzéseit további részletekért a Rescuezilla 2.5-ben bevezetett változásokról, amely letölthető élő ISO-képként ugyanezen az oldalon.

A Rescuezilla fejlesztői figyelmeztetik azokat a felhasználókat, akik fehér képernyős problémákkal találkoznak, hogy próbálják ki a “Graphical fallback mode” opciót a Rescuezilla bootmenüjéből. Ha ez nem működik, javasolják az alternatív ISO képfájl kipróbálását, amely más videóvezérlőket és Linux kernel verziókat használ.