A Kitty, az egyik legjobb GPU-gyorsított, többplatformos terminálemulátor, melynek megérkezett legújabb frissítése, a 0.40-es verzió. A legfontosabb újdonság, hogy a Kitty mostantól lehetővé teszi a terminálprogramok számára, hogy eltérő betűméretű szövegeket határozzanak meg és jelenítsenek meg.
Tartalomjegyzék

A legfontosabb újdonságok/változások a Kittyben
Az új kiadás lehetővé teszi a terminálprogramok számára, hogy eltérő betűméretű szövegeket használjanak. A kijelöléseket érintő változtatás is érkezett, amely biztosítja, hogy az aláhúzott szövegek alsó része ne fedje át az aláhúzást. Ez egy új beállítási lehetőség, az underline_exclusion segítségével szabályozható.
Az egyik legjelentősebb fejlesztés azonban a terminál szélességkezelésének problémáját oldja meg, amely évtizedek óta nehezíti a terminálok használatát. Mostantól a programok pontosan megadhatják, hogy egy adott szövegrész hány cellát foglaljon el, így elkerülhetővé válik a karakterek torzulása és elcsúszása.
Az notify_on_cmd_finish opció immár az operációs rendszer ablakának láthatósági állapotát használja a fókusz helyett, ha invisible-re van állítva. A launch parancs új lehetőségekkel bővült, így a –source-window és –next-to paraméterekkel megadható, hogy melyik ablak szolgáljon adatforrásként és célként, függetlenül az aktív ablaktól.
A Linux rendszerek esetén fontos újdonság, hogy mostantól támogatottak a COLRv1 betűtípusok, amelyek főként vektorgrafikus emojikhoz használhatóak. Emellett a box-drawing karakterek gyorsabb megjelenítésére is optimalizáció érkezett, mivel ezek renderelése most már natív kódban történik.
Hibajavítások és további fejlesztések
A szoftver mostantól a programablakok bezárásakor figyelembe veszi, ha háttérfolyamatok még futnak, így elkerülhető a véletlen bezárás. A kitten @ scroll-window távoli vezérlésben mostantól lehetőség van az előző vagy következő parancssorhoz görgetni.
macOS alatt javítva lett a tartalék betűtípusok kezelése a félkövér és dőlt szövegek esetén, amely néhány szimbólumnál hibásan működött. A Waylanden frissült az egérmutató pozíciójának frissítése fókusz visszanyerésekor, valamint egy új panel kitten középre igazítási mód segíti a középre helyezett felugró ablakok létrehozását.
További hibajavítások között szerepel egy korábbi regresszió, amely a nulla értékű színek beállítását tette lehetetlenné, illetve egy Unicode-hibát is javítottak, amely bizonyos karakterkombinációk esetén összeomlást okozott. A –hold parancs visszaállítása most már megfelelően kezeli a kurzor alakját, és a téglalap kijelölési módnál az egérhúzás közben egy kereszt kurzor jelenik meg, amely testreszabható a pointer_shape_when_dragging beállítással.
További információk az új kiadással kapcsolatosan a kiadási megjegyzésekben olvashatók.