Raspberry Pi Imager 1.9: Új funkciók, fejlesztések és széleskörűbb Linux támogatás

A Raspberry Pi Imager, egy olyan eszköz, amely segít a felhasználóknak egyszerűen az RPI-on futó operációs rendszer képfájlokat írni SD-kártyára, most bejelentette legújabb verziója, az 1.9 megjelenését.

Raspberry Pi Imager 1.9: Új funkciók, fejlesztések és széleskörűbb Linux támogatás

Az 1.9 legfontosabb újdonságai

A Raspberry Pi imager 1.9 számos fontos fejlesztést vezet be, amelyek jelentősen javítják a felhasználói élményt különböző platformokon. Az egyik figyelemre méltó frissítés a Qt 6.7.2-re való átállás, amely frissíti a felhasználói felületet az összes támogatott platformon, ezáltal gyorsabbá és könnyebben kezelhetővé téve azt.

Az 1.9-es verzió másik újdonsága a vendor depedencies bevezetése a tárhelyen. Ez az megközelítés biztosítja, hogy minden szükséges függőség az Imagerrel együtt érkezzen, ezáltal leegyszerűsítve a telepítést és növelve a megbízhatóságot különböző platformokon, mint a Windows 10, macOS 11 és különböző Linux disztribúciók.

A Linux felhasználók számára különösen izgalmas hír, hogy a Raspberry Imager mostantól disztribúciófüggetlen, hordozható AppImage formátumban is elérhető. Ez azt jelenti, hogy a telepítés folyamata egyszerűbbé válik, ezáltal nincsenek többé kompatibilitási problémák, csak kattints az AppImage fájlra és már fut is a szoftver.

Az optimális élmény érdekében a felhasználóknak meg kell felelniük a frissített rendszerkövetelményeknek, amelyek magukban foglalják a Windows 10 x86_64 vagy újabb, macOS 11 (mind Apple Silicon, mind Intel hardveren), valamint a legújabb Linux disztribúciók, például az Ubuntu 22.04 vagy újabb, Debian 12 stb. támogatását.

Hibajavítások

  • Tárolóeszköz értesítés: Új üzenet került hozzáadásra, amely tájékoztatja a felhasználókat, ha nem észlelhető tárolóeszköz, megoldva a korábbi problémákat, amikor a felhasználók esetleg nem voltak tudatában ilyen helyzeteknek.
  • Felhasználónév ellenőrzés: Az operációs rendszer testreszabása mostantól tartalmazza a felhasználónév ellenőrzést, amely kritikus a hibák elkerülése érdekében a beállítási folyamat során.
  • Parancssoros fejlesztések: A parancssoros felület új funkciókkal bővült, például a „disable-eject” funkcióval, amely nagyobb kontrollt biztosít az eszközkezelés felett a képalkotási folyamat során.
  • Fájlrendszer és hardver kompatibilitás: Javításokat vezettek be olyan problémákra, mint a GPT aláírás teszt és a visszafordított fsync ellenőrzések Linuxon és OS X-en, növelve a szoftver megbízhatóságát különböző rendszereken. Támogatást is hozzáadtak a BCM2712d0 hardverhez, bővítve a kompatibilitást az újabb Raspberry Pi hardver konfigurációkkal.
  • Teljesítményjavítások: A frissítés megoldja a timeout problémát nagy számú hurok eszközt tartalmazó rendszereken, valamint javítja a localectl parancs működését a modern Debian/Ubuntu rendszereken, ezáltal növelve a szoftver teljesítményét és kompatibilitását.

További részletekért látogass el a teljes változási naplóhoz a projekt GitHub oldalán.