Az Ubuntu 24.10-ben alapértelmezett lesz a Wayland NVIDIA GPU esetén
Az Ubuntu 24.10-es verziója várhatóan októberben jelenik meg, és az egyik tervezett változás, hogy az NVIDIA a Waylandet fogja alapértelmezettként használni az X11 helyett az asztali munkamenetekben. Az elmúlt héten ez a változás már megvalósult az Ubuntu 24.10 napi használatú változatán, így azok, akik az NVIDIA hivatalos Linux grafikus meghajtóját használják, alapértelmezés szerint Wayland munkamenetet…
